Новини
29.11.2018
29 листопада - 240 років від дня народження Г. Ф. Квітки-Основ’яненка (1778-1843), українського письменника, драматурга, засновника одного з перших українських театрів та української літератури в цілому.
Він був нащадком відомої та найстаршої родини шляхти в Слобідській Україні. Серед його предків є найвідоміший полковник Григорій Семенович Квітка. Соціальна, офіційна та благодійна діяльність Г.Ф.Квітки була відзначена численними нагородами, але найвідомішим він став завдяки своєму літературному дару. Співпрацюючи з популярними столичними журналами, він інтенсивно кореспондувався з відомими літературними діячами: М.П.Погодіним, П.А.Плетньовим, В.І.Далем, Є.П.Гребінкою, підтримував дружні відносини з В.А.Жуковським.
23.11.2018
25 листопада — 180 років від дня народження Івана Нечуя-Левицького, письменника і публіциста, прозаїка.
Впродовж усього свого життя Іван Семенович активно займався саморозвитком, постійно вдосконалював свої знання в літературі, історії, фольклорі. Під час педагогічної роботи, письменник намагається писати невеликі розповіді і п’єси. Творчість прозаїка достойно оцінили тогочасні критики, а вже у 60-х роках твори письменника мають свого поціновувача. Він з тоненькою долею іронії спостерігає особливість побутового існування народу, точно передаючи особливий національний колорит тодішнього життя.
23.11.2018
24 листопада Україна та світ згадують жертв радянського геноциду українського народу 1932-33 рр.
Пам'ятні події традиційно проводяться в четверту суботу листопада. Менш ніж за два роки - з 1932 р. до 1933 р. - від цілеспрямованого терору тоталітарної радянської влади від 3 до 10 мільйонів українців, за різними даними, загинули жахливою смертю, коли “совєти” змусили селян в Україні приєднатися до колгоспів, захоплюючи їх зерно та інші продукти харчування. Головним чином, орієнтуючись на українських фермерів, в країні, яка століттями була відома як "хлібниця Європи", Сталін мав на меті знищити ті частини українського населення, які особливо протистояли радянській політиці репресій в Україні та тероризували вцілілих українських громадян.
21.11.2018
IV науково-практична online конференція «Бібліотечна справа у сучасних інформаційно-комунікативних процесах: тенденції та перспективи»
Шановні колеги та гості сайту
Запрошуємо Вас взяти участь в обговорені публікацій IV-ї науково-практичної online конференції «Бібліотечна справа у сучасних інформаційно-комунікативних процесах: тенденції та перспективи».Матеріали конференції доступні для перегляду та коментування з 21 листопада 2018 року.
Після 3 грудня 2018 року матеріали конференції будуть доступні у архіві, а режим коментування буде закрито.
Для реалізації режиму коментування необхідно зареєструватися на конференції читачем та увійти під своїм обліковим записом.
Пряме посилання для створення облікового запису: Створити обліковий запис та зареєструватися.
Пряме посилання для перегляду матеріалів конференції: Переглянути матеріали конференції.
20.11.2018
21 листопада — День гідності та свободи, свято, яке має на меті відзначити початок двох революцій: Помаранчевої(2004) та Революцію Гідності(2013).
Попередником цієї дати є День Свободи, який відзначався раніше 22 листопада, допоки не був скасований Президентом Віктором Януковичем. “З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору” - з такими словами було встановлено цю дату Президентом Петром Порошенком у 2014 році.
19.11.2018
Практичний семінар “Використання системи QA”
Шановні викладачі.
Запрошуємо відвідати практичний семінар на тему “Внесення інформації у систему QA (qa.oa.edu.ua)”.
Семінар відбудеться 27-го та 29-го листопада 2018 року (зареєструватися можна на зручну дату).
Час проведення семінару: 15:30.
Місце проведення семінару: 23 комп. лаб.
Пряме посилання для реєстрації: https://moodle.oa.edu.ua/mod/choice/view.php?id=18664
17.11.2018
17 листопада — 110 років від дня народження Кочура Григорія Порфировича, перекладача, поета, літературознавця, члена Спілки письменників України, дійсного члена НТШ.
17 листопада — 110 років від дня народження Кочура Григорія Порфировича, перекладача, поета, літературознавця, члена Спілки письменників України, дійсного члена НТШ. Був ініціатором більшості заходів у галузі українського художнього перекладу, мав великий вплив на зростання професійного рівня перекладацької майстерності та перекладознавчої думки в Україні, на рух шістдесятництва. Перекладав твори 30-ти національних літератур з 25-ти мов, зокрема давньогрецької, давньоримської, англійської, італійської, іспанської, німецької, французької, грецької та ін.
13.11.2018
14 листопада – 100 років від створення Директорії УНР.
Задля збереження своєї влади Павло Скоропадський проголосив федеративне об’єднання з небільшовицькою Росією. Саме це розпалило антигетьманське повстання, в результаті якого на чолі країни став новий уряд – Директорія УНР.
09.11.2018
IV Науково-практична online конференція «Бібліотечна справа у сучасних інформаційно-комунікативних процесах: тенденції та перспективи» 21 листопада – 3 грудня 2018
Шановні колеги, Запрошуємо Вас взяти участь у IV науково-практичній online конференції «Бібліотечна справа у сучасних інформаційно-комунікативних процесах: тенденції та перспективи». Повнотекстові доповіді (статті та тези) приймаються до 15 листопада 2018 року шляхом відправки через спеціальну форму на сайті конференції. Для подачі заявки необхідно створити обліковий запис. Обговорення надісланих матеріалів проводитиметься у дистанційному форматі шляхом коментування статей та тез на сайті конференції з 21 листопада до 03 грудня 2018 р.
08.11.2018
9 листопада у нашій державі відзначається День української писемності та мови.
9 листопада у нашій державі відзначається День української писемності та мови. Ця дата була встановлена указом Президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь Преподобного Нестора-літописця, батька вітчизняної історії та словесності. Від часів пергаментів преподобного Нестора, «Слова о полку Ігоревім» та Острозької Біблії нашою мовою говорить серце і душа української землі.