Новини
12.12.2018
9 грудня — 155 років від дня народження Бориса Грінченка, українського письменника, педагога, лексикографа, літературознавця, перекладача, ученого, мовознавця, етнографа, громадсько-культурного діяча.
Автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови».
12.12.2018
9 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день пам'яті жертв злочинів геноциду і попередження злочинності.
Це відповідний момент, щоб знову підтвердити нашу прихильність до запобігання серйозного міжнародного злочину.
Запобігання геноциду означає приділяти більше уваги новим попередженням щодо цього серйозного злочину та бути готовими негайно реагувати. Геноцид - це систематичний акт, який здійснюється впродовж більш тривалого періоду часу, відповідно до запланованих цілей та завдань. Геноцид також може відбуватися в ситуаціях, не пов'язаних зі збройними конфліктами.
04.12.2018
5 грудня — 140 років від дня народження Олександра Олеся, українського письменника, драматурга, поета, представника епохи символізму.
Песимізм, страх смерті, безвір'я, розгубленість опановували ним. Його переважно займали питання форми і естетики в художній творчості в поєднанні з абстрактною філософічністю. В цьому відношенні він мав великий вплив на ряд наступних українських поетів-націоналістів періоду 1905-1907. У 1910 письменник пише драматичний етюд лірико-символічного характеру «По дорозі в казку»: герой веде народ в казкову країну «загального щастя», але надривається в боротьбі з інертністю маси, яка закидає його камінням. Звеличення «трагічної особистості» - прототипу позбавленого підтримки мас «національного вождя» - фашиста - така ідея цього твору і ряду драматичних етюдів і одноактних п'єс Олеся.
01.12.2018
Серед сучасних проблем, з якими стикається світ, можливо, найбільшою є СНІД та ВІЛ-інфекції.
Згідно з офіційними даними, серед цих інфекцій у період з 1981 по 2007 померло більше 25 мільйонів людей. Незважаючи на покращені превентивні заходи, а також поліпшення антиретровірусної терапії, ця проблема все ще залишається занепокоєнням у всьому світі.
Ідея Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом вперше була започаткована 1987 р. двома працівниками охорони здоров'я, які працюють у Всесвітній організації охорони здоров'я. Ідея була затверджена тодішнім директором ЮНЕСКО. Перший Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначався 1 грудня 1988 року.
29.11.2018
29 листопада - 240 років від дня народження Г. Ф. Квітки-Основ’яненка (1778-1843), українського письменника, драматурга, засновника одного з перших українських театрів та української літератури в цілому.
Він був нащадком відомої та найстаршої родини шляхти в Слобідській Україні. Серед його предків є найвідоміший полковник Григорій Семенович Квітка. Соціальна, офіційна та благодійна діяльність Г.Ф.Квітки була відзначена численними нагородами, але найвідомішим він став завдяки своєму літературному дару. Співпрацюючи з популярними столичними журналами, він інтенсивно кореспондувався з відомими літературними діячами: М.П.Погодіним, П.А.Плетньовим, В.І.Далем, Є.П.Гребінкою, підтримував дружні відносини з В.А.Жуковським.
23.11.2018
25 листопада — 180 років від дня народження Івана Нечуя-Левицького, письменника і публіциста, прозаїка.
Впродовж усього свого життя Іван Семенович активно займався саморозвитком, постійно вдосконалював свої знання в літературі, історії, фольклорі. Під час педагогічної роботи, письменник намагається писати невеликі розповіді і п’єси. Творчість прозаїка достойно оцінили тогочасні критики, а вже у 60-х роках твори письменника мають свого поціновувача. Він з тоненькою долею іронії спостерігає особливість побутового існування народу, точно передаючи особливий національний колорит тодішнього життя.
23.11.2018
24 листопада Україна та світ згадують жертв радянського геноциду українського народу 1932-33 рр.
Пам'ятні події традиційно проводяться в четверту суботу листопада. Менш ніж за два роки - з 1932 р. до 1933 р. - від цілеспрямованого терору тоталітарної радянської влади від 3 до 10 мільйонів українців, за різними даними, загинули жахливою смертю, коли “совєти” змусили селян в Україні приєднатися до колгоспів, захоплюючи їх зерно та інші продукти харчування. Головним чином, орієнтуючись на українських фермерів, в країні, яка століттями була відома як "хлібниця Європи", Сталін мав на меті знищити ті частини українського населення, які особливо протистояли радянській політиці репресій в Україні та тероризували вцілілих українських громадян.
21.11.2018
IV науково-практична online конференція «Бібліотечна справа у сучасних інформаційно-комунікативних процесах: тенденції та перспективи»
Шановні колеги та гості сайту
Запрошуємо Вас взяти участь в обговорені публікацій IV-ї науково-практичної online конференції «Бібліотечна справа у сучасних інформаційно-комунікативних процесах: тенденції та перспективи».Матеріали конференції доступні для перегляду та коментування з 21 листопада 2018 року.
Після 3 грудня 2018 року матеріали конференції будуть доступні у архіві, а режим коментування буде закрито.
Для реалізації режиму коментування необхідно зареєструватися на конференції читачем та увійти під своїм обліковим записом.
Пряме посилання для створення облікового запису: Створити обліковий запис та зареєструватися.
Пряме посилання для перегляду матеріалів конференції: Переглянути матеріали конференції.
20.11.2018
21 листопада — День гідності та свободи, свято, яке має на меті відзначити початок двох революцій: Помаранчевої(2004) та Революцію Гідності(2013).
Попередником цієї дати є День Свободи, який відзначався раніше 22 листопада, допоки не був скасований Президентом Віктором Януковичем. “З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору” - з такими словами було встановлено цю дату Президентом Петром Порошенком у 2014 році.
19.11.2018
Практичний семінар “Використання системи QA”
Шановні викладачі.
Запрошуємо відвідати практичний семінар на тему “Внесення інформації у систему QA (qa.oa.edu.ua)”.
Семінар відбудеться 27-го та 29-го листопада 2018 року (зареєструватися можна на зручну дату).
Час проведення семінару: 15:30.
Місце проведення семінару: 23 комп. лаб.
Пряме посилання для реєстрації: https://moodle.oa.edu.ua/mod/choice/view.php?id=18664