library
Головна » Бібліотека » Новини

Новини

24.10.2023

Вебінари Clarivate

Шановні колеги чекаємо вас на найближчих заходах, що організовані Clarivate. Цього тижня ми поговоримо про відкритий доступ і не тільки на семінарі з запрошеними спікерами, майстеркласі в переддень ІІ конференції по відкритому доступу в ДНТБ та вебінар серії Research Smarter про гранти, що одночасно відбувається в кількох країнах різними мовами. А вже в листопаді - про журнали для публікації.

19.10.2023

Віват Острозькій академії

29 років тому Президент України Леонід Кравчук підписав Указ «Про утворення Острозького колегіуму». Сьогодні Національний університет «Острозька академія» святкує свій День народження! Колектив Наукової бібліотеки щиро вітає усіх, хто відданою щоденною працею долучається до розбудови нашого університету. Завдяки спільним зусиллям викладачів та студентів, співробітників та меценатів, друзів та партнерів наша альма-матер є одним із провідних навчальних закладів України. З нагоди свята зичимо вам міцного здоров’я, благополуччя і процвітання! Нехай здійснюються усі ваші життєві плани, задуми та мрії, а творче натхнення і незламний оптимізм супроводжують усі ваші починання. Віват Острозькій академії!

16.10.2023

18 жовтня відбудеться вебінар зі створення, упорядкування та використання профілю в ORCID

Для українських дослідників проводиться вебінар щодо створення, упорядкування та використання профілю в ORCID. Захід буде корисний початківцям у роботі з ідентифікатором ORCID, а також тим користувачам, які мають запитання після ознайомлення з нашими Рекомендаціями щодо створення облікового запису та коригування ідентифікатора ORCID.

01.10.2023

1 жовтня - День українського козацтва

1 жовтня українці святкують одразу три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва і День захисників та захисниць України. Раніше ці свята відзначали 14 жовтня, але згідно з реформою церковного календаря, змінилась дата. Традиційно у першу неділю жовтня відзначають День учителя та День територіальної оборони України. тож цього року і ці свята додались до недільного святкування.

30.09.2023

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

У цей день, Всеукраїнський День бібліотек, ми намагаємось звернути увагу суспільства до цього безцінного осередка, з віками накопиченого, нашого людського досвіду і знань. На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна парламентська бібліотека і т. д. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.

21.09.2023

21 вересня - Міжнародний день миру

Міжнародний день миру був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1981 році для того, щоб підсилити ідею миру серед усіх країн та народів. Спочатку цей день святкували третього вівторка вересня. Але у 2001 році було ухвалено рішення про зміну дати святкування. І починаючи з 2002 року Міжнародний день миру відзначають 21 вересня.

15.09.2023

Тестовий доступ до ресурсу LIBRARIA

LIBRARIA – унікальний ресурс й найбільший в Україні архів оцифрованої історичної періодики (наразі кілька сотень тисяч сторінок онлайн, наповнення триває), створений на базі платформи презентації цифрового контенту, розробленої компанією “Архівні інформаційні системи”. Компанія “Архівні інформаційні системи” надала нашій бібліотеці директний безкоштовний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики.

07.09.2023

Вересневі вебінари Clarivate українською 2023

Реєстрацію на чергові безкоштовні вересневі вебінари Clarivate українською відкрито. В Zoom, тривалість одна година, відвідування більше 90 % основного часу приносить електронний сертифікат. Цього місяця дві нові теми про нові ресурси Pivot-RP та базу дисертацій а також найпопулярніші теми про авторські профілі та публікації.

29.08.2023

30 серпня - Міжнародний день жертв насильницьких зникнень

З моменту повномасштабного вторгнення практика насильницьких зникнень стала однією з розповсюджених методів залякування громадян на тимчасово окупованих територіях. Про це розповів Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. «На жаль, для України це не просто дата, а реальність для тисяч сімей, чиї родичі стали жертвами насильницьких зникнень. Точну кількість таких випадків наразі в Україні підрахувати неможливо. Держава повинна домогтися того, щоб доля кожної людини, постраждалої внаслідок війни була відомою, якою б ця правда не була — це і є наш обов’язок», — йдеться у повідомленні.

29.08.2023

29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України

Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності. Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.