library
Головна » Бібліотека » Новини

Новини

24.05.2024

24 травня - день слов'янської писемності і культури

День слов'янської писемності та культури в Україні щороку святкують 24 травня.
В цей день у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності.
Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.
Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

23.05.2024

23 травня - День Героїв України

Свято Героїв — це нагода вшанувати не лише історичних постатей, таких як Симон Петлюра, Микола Міхновський, Євген Коновалець, але й сучасних героїв, які захищають Україну на всій лінії фронту. Це день, коли українці згадують подвиги лицарів Київської Русі, козаків Гетьманщини, воїнів УПА, діячів ОУН, а також воїнів, які боролися за незалежність України у ХХ столітті й продовжують боротися за свободу зараз, захищаючи Батьківщину від армії РФ.

22.05.2024

23 травня - Онлайн-конференція "Бібліотечна справа в сучасних інформаційно-комунікативних процесах: тенденції та перспективи"

Шановна університетська спільното,
Запрошуємо долучитися до дискусії у четвер 23 травня.
online конференція "Бібліотечна справа у сучасних інформаційно-комунікативних процесах: тенденції та перспективи".
Дата проведення: 23 травня, 10:00 – 15:00
Формат проведення: онлайн
Платформа: Zoom
Join Zoom Meeting
https://us05web.zoom.us/j/88205457245?pwd=rHuG5pmTFUwxlVj08QflZqFg94e9il.1
Meeting ID: 882 0545 7245
Passcode: library2305

13.05.2024

13 травня - 175 років від дня народження Панаса Мирного


Справжнє ім'я Панас Якович Рудченко (1849–1920) - український прозаїк, драматург, поет, фольклорист, перекладач, публіцист, громадсько-культурний діяч, творець новаторських соціальних романів і повістей із життя народу.
Він закликав до боротьби за свободу і рівноправність жінок, виступав проти заборони вшанування пам’яті Тараса Шевченка та вів громадську діяльність під власним іменем, довго не розкриваючи свого літературного псевдоніма.
Панас Мирний був одним з найбільш плідних українських письменників свого часу.
З-під його руки вийшло 718 оригінальних та перекладних поезій, 9 драм, 69 великих та малих прозових творів, 40 прозових уривків без назв — усього понад тисячу творів.

09.05.2024

9 травня - День Європи


День Європи відзначається 9 травня в Україні та в інших країнах Європейського Союзу.
Це дата вшанування миру та єдності на європейському континенті.
"Будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм", — сказав президент Володимир Зеленський у зверненні 8 травня після підписання указу про щорічне відзначення свята в Україні.

08.05.2024

8 травня - День пам'яті та примирення


Ми приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати.
Для Європи 8 травня - точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.
Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.

04.05.2024

5 травня - Світле Христове Воскресіння (Великдень)

Вже третій рік поспіль Україна не може собі дозволити радісного святкування найбільшого духовного свята Воскресіння Христового.
Росіяни через свою підступність не гребують влаштуванням кривавих провокацій та ударами по цивільному населенню.
Тож проведімо цей день в сімейному колі в безпечному місці промовляючи молитви про якнайшвидшу перемогу та настання мирних часів.

01.05.2024

Реєстрація на вебінари травня відкрита.

Відкрито сесію за найактуальнішою темою про авторські профілі, оскільки оновлення що було оголошено місяць тому вступили в дію. Частині авторів що починали профіль з ResearcherID мають підтвердити позицію автора. Запрошуємо на вебінари травня від Clarivate українською.
Необхідна попередня реєстрація, вже можна зареєструватися на всі або на вибрані теми, проходитимуть в ZOOM, безкоштовно.
Передбачено електронний сертифікат учасника за умови прослуховування більше 90 % вебінару.

26.04.2024

26 квітня - Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу

8 грудня 2016 р. Генеральна асамблея ООН (резолюція A/RES/71/125) проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.
Для всіх нас 26 квітня є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Загалом у ліквідації аварії взяли участь понад 600 тис. людей. Точна кількість жертв та постраждалих невідома і досі. Тому Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.

23.04.2024

23 квітня - Всесвітній день книги та авторського праваСьогодні неможливо уявити сучасне життя без книг – скарбниці слова, думки та історії. Саме з книг ми дізнаємося про минуле, вивчаємо сьогодення та поринаємо у захоплюючу подорож в опануванні нових знань, вмінь та навичок. Книги – це джерело мудрості, натхнення та розвитку творчого і розумового потенціалу особистості.
З метою популяризації книги в житті кожної людини та значення читання 23 квітня увесь світ відзначає День книги та авторського права.