Новини
20.09.2024
Вебінари компанії Clarivate українською
Доброго дня, Запрошую вас на чергові вебінари компанії Clarivate українською, в ZOOM, реєстрація на заходи відкрита, передбачено сертифікат учасника за умови прослуховування 90% основного часу вебінара.
20.09.2024
Шановні друзі⚡️ Запрошуємо вас долучитися до чудової можливості поповнити фонди бібліотеки "вашими" новинками до Всеукраїнського дня бібліотек! 📚
У кожного з нас є книги, які колись надихали, навчали або просто приносили задоволення, але зараз лежать на полицях. Подаруйте цим книгам нове життя! Принісши їх до нашої бібліотеки, ви втілите бажання інших відкрити для себе захопливі світи, сповнені знань та пригод.✨ Ваша підтримка допоможе розширити наш книжковий фонд і зробить доступ до літератури різноманітнішим для всіх студентів. 📌Книга може бути українською або іншими іноземними мовами, окрім російської. Подаруйте книгу та створіть затишний простір, де кожен з нас зможе знайти історію для душі. Ми з радістю та вдячністю чекаємо на ваші книги!📖
17.09.2024
Шановні дослідники!
Research4Life продовжує безоплатний доступ до своїх ресурсів до 31 грудня 2025 року.
Research4Life продовжує безоплатний доступ до своїх ресурсів до 31 грудня 2025 року.
Це майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і бази даних доступні для фахівців закладів вищої освіти та наукових установ України.
Research4Life – найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців.
16.09.2024
Вебінари Clarivate Analytics
Шановні користувачі!
Запрошуємо Вас взяти участь у серії онлайн-семінарів по роботі з платформою Web of Science, які
проходитимуть у вересні 2024 року. Вебінари безкоштовні, українською у ZOOM. Необхідна
попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 %
основного часу вебінару.
28.08.2024
29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України
Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності. Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.
24.08.2024
24 серпня - День Незалежності України
24 серпня 2024 року виповнюється 33-тя річниця ухвалення Акта проголошення незалежності України. Але війна за Незалежність України триває. Агресор вторгся на нашу територію з наміром учинити те, що йому не вдалося за всі минулі роки і століття – підкорити Український народ. Сьогодні ми не лише відстоюємо своє природне право мати власну державу, захищаємо свій цивілізаційний вибір від вторгнення ворога – московії, яка нині має назву російська федерація. Ми боремося за саме існування Українського народу, за можливість для кожного з нас просто жити та не бути рабом або манкуртом.
22.08.2024
23 серпня - День Державного прапора України
Щороку, напередодні Дня Незалежності, українці святкують День державного Прапора. Це важливе свято, яке підкреслює значення національного символу та його історію. День Державного Прапора України щорічно відзначається 23 серпня. Це важливе державне свято, яке символізує національну єдність, гордість та незалежність українського народу. Ідея відзначення Дня Прапора з’явилася не так давно, але швидко знайшла своє місце серед державних свят України. Офіційно День Державного Прапора було встановлено у 2004 році указом Президента України Леоніда Кучми. Ця дата була обрана не випадково — саме 23 серпня 1991 року група депутатів вперше внесла синьо-жовтий прапор до зали Верховної Ради України, що стало важливим кроком у процесі здобуття незалежності.
20.08.2024
21 серпня – Міжнародний день пам’яті і поминання жертв тероризму
21 серпня в Україні і світі Міжнародний день пам’яті і поминання жертв тероризму. Він був затверджений Генеральною Асамблеєю ООН 2017 року. Метою цього дня є вшанування пам’яті жертв тероризму та підтримка тих, хто постраждав від терористичних актів. Цей день нагадує про важливість підтримки жертв тероризму, забезпечення їхніх прав та надання їм необхідної допомоги для реабілітації та інтеграції в суспільство. ООН відіграє важливу роль у цьому процесі, сприяючи міжнародному співробітництву та підтримці жертв. У цей день світова спільнота висловлює співчуття жертвам тероризму та їхнім сім’ям, усім людям, які побували у пеклі трагічних подій. У цей день згадують кожну людину, яка загинула від рук терористів. Тероризм є великою проблемою сучасності.
02.08.2024
4 серпня - День Повітряних Сил Збройних Сил України
З 2007 року перша неділя серпня стала професійним святом для всіх, хто має стосунок до Повітряних Сил України – День Повітряних Сил Збройних Сил України. Його святкування було встановлено президентом, разом зі скасуванням дня Військ Протиповітряної оборони. Цей рід військ з’явився на території України у 1917 році. А з 1930 року в Харкові, Полтаві, Чугуєві, Києві, Чернігові та Луганську почали відкриватися вищі навчальні заклади, в яких велась підготовка льотчиків та інших фахівців повітряної оборони.
12.07.2024
15 липня – День Української Державності
У цьому році ми втретє відзначаємо День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року.
Це свято пов’язане з днем вшанування памʼяті Київського князя Володимира Великого та Днем Хрещення Руси–України.
З минулого року, після переходу Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря, День Української Державності відзначається 15 липня.
Більш ніж тисячолітня історія державотворення нашої країни сягає своїми витоками Руської середньовічної держави. Прийняття Володимиром Великим у 988 році християнства як державної релігії стало цивілізаційним вибором для Руси-України, що підтримувала зв’язки з більшістю європейських країн.
З тих далеких часів маємо свій герб – Тризуб, звідси родом і наша грошова одиниця – гривня. Саме відтоді Київ стає політичним і культурним центром України, саме відтоді починається відлік етапів творення нашої Держави.