Бібліотека рекомендує
28.11.2012
Про те, як воювали в давнину і як тепер воюють
Рекомендуємо Вашій увазі книгу І. Малиновського «Про те, як воювали в давнину і як тепер воюють». У запропонованій читачеві науково-просвітницькій, виданій в 1897 р. і популярній у свій час брошурі, призначеній як «читання для народу», в простій формі розповідається про історію воєн, їх жорстокість, про становлення законів і правил ведення війни, про поводження з мирним населенням, військовополоненими і пораненими, про форми і наслідки закінчення воєн.
22.11.2012
Розсекречена пам’ять: Голодомор 1932 - 1933 років в Україні в документах ГПУ - НКВД
24 листопада Україна вже вкотре буде вшановувати пам’ять жертв Голодоморів. Видано безліч праць, присвячених різним аспектам цієї трагедії. Але ми хотіли б порекомендувати книгу «Розсекречена пам’ять: Голодомор 1932 – 1933 років в Україні в документах ГПУ – НКВД» – видання, у якому вперше публікуються секретні матеріали з архівів СБУ. Коли дослідники отримують можливість працювати з недоступними раніше документами і матеріалами – це завжди подія. Після видання книги суспільство в цілому, і зацікавлені читачі зокрема отримують понад 160 документів, що безпосередньо стосуються Голодомору 1932 – 1933 рр.
20.11.2012
Княжий Острог в легендах: Микола Бендюк «Історія та легенди давнього Острога»
Ми рекомендуємо книгу відомого краєзнавця, художника – реставратора, мистецтвознавця, історика та колекціонера, нашого земляка – Бендюка Миколи Миколайовича «Історія та легенди давнього Острога», яка видана у 2012 році. Це науково-популярне видання, що захоплює і є цікавим неординарністю поданого матеріалу. Насамперед, це не просто писана історія м. Острога, а певний набір артефактів, які можна поділити на дві частини: опис існуючих архітектурних споруд, що збереглися в Острозі до наших днів, а також різні легенди, які пов’язані з Острогом.
13.11.2012
Бойовик із патріотичним смаком: Василь Шкляр «Чорний ворон»
Сьогодні ми рекомендуємо прочитати український пригодницький роман «Залишенець. Чорний ворон» Василя Шкляра. Поява книги стала однією з найгучніших літературних подій кінця 2009 – початку 2010 року. Автор присвятив написанню роману майже 13 років. В основі сюжету – повстанська боротьба українців проти окупаційної влади у 20-тих роках ХХ століття на території сучасної Черкащини. Йдеться про новітніх гайдамаків, повстанців Холодного Яру на чолі із отаманом Чорним Вороном. Автор оперує історичними фактами, узятими із архівів СБУ, розсекречених чекістських документів, матеріалами власних польових досліджень.
02.04.2020
Рекомендуємо почитати повість Олександра Вільчинського “У степу під Авдіївкою”, в основі, якої особисті враження автора, який взимку 2016 - 2017 років перебував як рядовий боєць в одному з добровольчих підрозділів.
“Виявляється, навіть у п'ятдесят три багато чого можна відчути вперше, особливо, якщо ти вперше в житті потрапив на війну, до того ж добровільно...” Це про одного з головних героїв цієї книжки, бійця з позивним Луїс, у цивільному житті він був Роман Данилюк, працівник обласного архіву, який пішов захищати батьківщину, незважаючи на вік та слабке серце... Він та його побратими опинилися неподалік тієї самої легендарної “авдіївської промки”.
07.12.2017
Пропонуємо вашій увазі серію книг «Історія без цензури»
Це багатотомний популярний виклад історії України. Ініціаторами проекту, окрім видавництва, стали: Інститут історії України НАН України, Український інститут національної пам`яті, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка та просвітницький проект «LIKБЕЗ. Історичний фронт».Мета проекту — розказати про українське минуле, опираючись виключно на факти. Автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, тому читач зможе виступити арбітром у суперечках, що тривають понині.
21.09.2016
Рекомендуємо книгу Петра Солтиса “370 днів у камуфляжі (записки артилериста)”
Бібліотека рекомендує книгу “370 днів у камуфляжі (записки артилериста)” Петра Солтиса, що вийшла друком у видавництві Національного університету «Острозька академія».