library
Головна » Бібліотека » Бібліотека рекомендує » Княжий Острог в легендах: Микола Бендюк «Історія та легенди давнього Острога»

Княжий Острог в легендах: Микола Бендюк «Історія та легенди давнього Острога»

20.11.2012

Ми рекомендуємо книгу відомого краєзнавця, художника-реставратора, мистецтвознавця, історика та колекціонера, нашого земляка – Бендюка Миколи Миколайовича «Історія та легенди давнього Острога», яка видана у 2012 році. Це науково-популярне видання, що захоплює і є цікавим неординарністю поданого матеріалу. Насамперед, це не просто писана історія м. Острога, а певний набір артефактів, які можна поділити на дві частини: опис існуючих архітектурних споруд, що збереглися в Острозі до наших днів, а також різні легенди, які пов’язані з Острогом.

У першій частині книги автор описує унікальні пам’ятки архітектури міста та його околиць, історію Острозької академії та її будівель, музеї Острога, акцентує увагу читача на рідкісних та унікальних експонатах, що представлені в експозиційних залах музеїв міста, які зацікавлять багаточисельні екскурсійні групи відвідувачів та окремих туристів.

Друга ж частина розкриває легенди, що пов’язані з історією міста, історією походження деяких сіл Острозького району, але переважають цікаві легенди, пов’язані з діяльністю роду князів Острозьких, княжни Гальшки Острозької. До більшості легенд автор написав коментарі, в яких подається історична підоснова, в окремих легендах йде посилання на видання відомого краєзнавця П.З. Андрухова Волинь в легендах і переказах. – Острог, 1995.

Представлене видання буде цікавим студентам-історикам, науковцям, які вивчають та досліджують питання Острогіани, місцевим жителям, які цікавляться історією свого краю, а також послужить корисним довідником для туристів, які відвідали або хочуть відвідати княжий Острог.