library
Головна » Бібліотека » Бібліотека рекомендує

Бібліотека рекомендує

23.07.2013

«Будівництво і розвиток» Збройних Сил України або як пройти шлях від воєнної організації держави до з’єднання

В цьому дослідженні проаналізовані проблеми, вади, неузгодженості та суперечності законодавчого супроводження будівництва і розвитку вітчизняних Збройних Сил України, в результаті якого відбувається фактичне приниження ролі і місця найважливішого державного органу в системі забезпечення національної безпеки, призначеного для захисту суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості держави від внутрішніх і зовнішніх загроз воєнного характеру.

04.06.2013

Як писати наукові роботи з політології?

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася презентація навчального посібника «Як писати наукові роботи з політології?» за участі авторів – доцента кафедри політології, кандидата політичних наук Юрія Мацієвського та старшого викладача, кандидата наук з державного управління Віталія Лебедюка.

28.05.2013

Європейська інтеграція України

Рекомендуєм навчальний посібник «Європейська інтеграція України», який охоплює широке коло питань від часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Європейськими Співтовариствами до найактуальніших питань двосторонніх взаємин між Україною та ЄС на сучасному етапі. За чітко виробленими засадами і схемами висвітлюються питання нормативно-правового та інституційного забезпечення євроінтеграційного курсу України, еволюції політичних відносин між Україною та ЄС, фінансово-економічні та інші питання співпраці.

28.05.2013

Інтеграційні процеси в сучасній Європі

Розвиток міжнародних відносин другої половини ХХ – поч. ХХІ ст. відбувається під знаком широкого розгортання інтеграційних процесів у різних регіонах світу і, в першу чергу, – у Європі. Європейська інтеграція – це магістральний напрямок розвитку континенту з другої половини ХХ ст., який сьогодні визначає як ситуацію у самій Європі, так і її місце у світі.

10.04.2013

Життєпис патріарха: Андрій Смирнов «Мстислав (Скрипник)»

10 квітня виповнилося 115 років з дня народження Степана Скрипника – посла до польського сейму від Волині в 1930-х рр., першоієрарха Української Православної Церкви в США, першого Патріарха Київського і всієї України Мстислава. Саме його постаті присвячена монографія молодого українського науковця, доцента кафедри історії Острозької академії Андрія СМИРНОВА «Мстислав (Скрипник): громадсько-політичний і церковний діяч, 1930-1944», яка побачила світ у видавництві «Смолоскип» в 2009 р.

20.03.2013

Шість днів творення світу (синтез релігійних і наукових концепцій)

Сьогодні ми рекомендуємо монографію Ярослави Бондарчук «Шість днів творення світу (синтез релігійних і наукових концепцій)». Головне завдання цієї книги – довести що християнам не потрібно робити вибір між вірою в Бога та сучасними знаннями, вони можуть притримуватись і того, і іншого. Зближення науки та релігії, яке особливо чітко виявляється у наш час, призводить до створення інтегрованого науково-релігійного світогляду.

19.03.2013

Історія храму святого Федора Острозького

Час швидкоплинний. Він може безжалісно стерти все те, що створила своїми руками людина. Лише деякі архітектурні творіння рук людських він щадить і не прикладає до них свою руйнівну силу. Ми називаємо їх монументальною архітектурою. І не дивно, що найбільшу частку в ній представляють споруди культового релігійного характеру, адже саме вони змогли найбільш повно поєднати дві такі різні сторони людського життя: духовну та матеріальну.

13.03.2013

Духовний вибір українського народу

Рекомендуємо навчальний посібник «Духовний вибір українського народу», що містить матеріали до 1020-річчя хрещення Київської Русі. Мета посібника полягає в тому, щоб простежити процес поширення християнства серед східних слов’ян, розглянути останній етап цього шляху на історичному тлі X ст. та оцінити безпосередні наслідки, які пов’язані з наверненням Володимира в християнську віру.

11.12.2012

«Такий, як ви, тільки кращий»: Валерій Марченко «Листи до матері з неволі»

Коли йдеться про дисидентів, найчастіше пригадуємо прізвища Івана Світличного, Левка Лук’яненка, В’ячеслава Чорновола, Миколи Руденка, Василя Стуса. Сьогодні, хотілося б згадати про ще одну знакову постать в історії українського правозахисного руху, журналіста, перекладача Валерія Марченка. У 25 років він потрапив за свої статті до радянської тюрми, в 37 вийшов із неї у цинковій труні. Не був революціонером, не кидався на барикади, не влаштовував теракти – просто писав.

05.12.2012

Про українського князя Богдана Гатила та аксіоми недоведених традицій: Іван Білик «Меч Арея»

Тільки тиждень минув після церемонії нагородження «Золотих письменників України», як у вічність відійшов один із них. 27 листопада українці попрощалися із Іваном Біликом, українським письменником, історичним романістом, перекладачем, лауреатом Шевченківської премії (1991) та Всеукраїнської літературної премії. Іван Білик – автор десяти романів, зокрема сенсаційних вітчизняних історичних бестселерів радянських часів – «Меч Арея» (1972) і «Похорон богів» (1986).