library
Головна » Бібліотека » Бібліотека рекомендує » Про те, як воювали в давнину і як тепер воюють

Про те, як воювали в давнину і як тепер воюють

28.11.2012

Рекомендуємо Вашій увазі книгу І. Малиновського «Про те, як воювали в давнину і як тепер воюють». У запропонованій читачеві науково-просвітницькій, виданій в 1897 р. і популярній у свій час брошурі, призначеній як «читання для народу», в простій формі розповідається про історію воєн, їх жорстокість, про становлення законів і правил ведення війни, про поводження з мирним населенням, військовополоненими і пораненими, про форми і наслідки закінчення воєн.

Книга написана уродженцем м. Острога Волинської губернії, юристом Іоанникієм (Іоникієм) Малиновським (1868-1932), випускником Київського Імператорського університету св. Володимира, магістром державного права, коли він тільки починав свою наукову, просвітницьку, громадську і політичну діяльність – виступав з публічними лекціями перед народом, співпрацював з Київським товариством лікарів, від імені якого проводив читання в Київському Арештантському виправному відділі, викладав законознавство в Кадетському корпусі, брав участь у багатьох інших наукових і просвітницьких товариствах.

І. Малиновський написав і опублікував більше 200 наукових і публіцистичних праць, які не втратили свого значення і нині, в тому числі й на тему війни. Дане перевидання – перша з них, пронизана ідеями гуманізму про таку повну жахами людську справу як війна. Ці жахи, як вважав автор, можна пом’якшити шляхом внесення у війну справедливості через просвітництво людей.

Малиновський І. О. Про те, як воювали в давнину і як тепер воюють / Під редакцією і з передмовою В. О. Попелюшка. – Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2012. – 36 с.