library
Головна » Бібліотека » Бібліотека рекомендує » Розсекречена пам’ять: Голодомор 1932 - 1933 років в Україні в документах ГПУ - НКВД

Розсекречена пам’ять: Голодомор 1932 - 1933 років в Україні в документах ГПУ - НКВД

22.11.2012

24 листопада Україна вже вкотре буде вшановувати пам’ять жертв Голодоморів. Видано безліч праць, присвячених різним аспектам цієї трагедії. Але ми хотіли б порекомендувати книгу «Розсекречена пам’ять: Голодомор 1932 – 1933 років в Україні в документах ГПУ – НКВД» - видання, у якому вперше публікуються секретні матеріали з архівів СБУ. Коли дослідники отримують можливість працювати з недоступними раніше документами і матеріалами – це завжди подія. Після видання книги суспільство в цілому, і зацікавлені читачі зокрема отримують понад 160 документів, що безпосередньо стосуються Голодомору 1932 – 1933 рр.

Тривалий час вважалося, що в Галузевому державному архіві Служби Безпеки України не збереглося документів про трагедію, яку пережила наша держава на початку 1930-х років. Сьогодні науковці спростовують це твердження. Саме завдяки цій книзі ви маєте можливість дійти власних висновків про події тих часів, оцінити масштаб репресій на основі документів, циркулярів, директив, листів, доповідних записок та інших розсекречених фактів.