library
Головна » Бібліотека » Бібліотека рекомендує » Духовний вибір українського народу

Духовний вибір українського народу

13.03.2013

Рекомендуємо навчальний посібник «Духовний вибір українського народу», що містить матеріали до 1020-річчя хрещення Київської Русі. Мета посібника полягає в тому, щоб простежити процес поширення християнства серед східних слов’ян, розглянути останній етап цього шляху на історичному тлі X ст. та оцінити безпосередні наслідки, які пов’язані з наверненням Володимира в християнську віру. Крім того, охарактеризовано відносини Константинопольського Патріархату з українською православною спільнотою на сучасному етапі, кульмінацією яких став візит Вселенського патріарха Варфоломія І Архондоніса в Україну.

Важливе значення для розуміння тих церковно-політичних процесів, які відбувалися в Києві влітку 2008 р., мають звернення патріархів Варфоломія І та Алексія ІІ, Президента України Віктора Ющенка, а також реакція експертів і журналістів у вигляді статей та інтерв’ю, що були оприлюднені в мережі Інтернет. Ці матеріали покликані сформувати у читача на основі критичного аналізу першоджерел та зіставлення різних думок своє власне враження про історичне значення відвідин Вселенського патріарха.

Духовний вибір українського народу : 1020 років хрещення Київської Русі : навч. посіб. / [упоряд. А. Смирнов]. – Острог : НаУОА, 2011. – 63 с.