library
Головна » Бібліотека » Новини

Новини

27.07.2023

28 липня - День Української Державності

У 2023 році Україна вдруге відзначатиме День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.

28.06.2023

28 червня - День Конституції України

Цьогоріч основному державному документу, Конституції України, виповнюється 27 років. 1991 року Україна здобула незалежність, проте ще п'ять років у державі діяв старий основний закон. 28 червня 1996 року під час п'ятої сесії Верховної Ради України II скликання була ухвалена нова Конституція. Вона справді зорієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема, тому, що, попри досвід життя в тоталітарній системі та наявність колоніального минулого, українським землям був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. Власне, це також робить нас частиною Європи та істотно відрізняє від Росії.

21.06.2023

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Не дивлячись на те, що багатьом визнаним і компетентним військовим історикам вдалося майже в найдрібніших подробицях, відтворити хід подій тих далеких років і знайти відповідь на безліч питань, перед нами напевно ще на тривалий час залишиться незрозумілим одне - чому за права, благополуччя і прогрес однієї частини людей, об’єднаних якоюсь загальною ідеєю, обов’язково повинні розплачуватися своїм життям, здоров’ям і перспективами інші?

20.06.2023

Перелік платних послуг оновлюється

Перелік платних послуг, що надаються у Наукові бібліотеці перебуває в процесі оновлення.

20.06.2023

20 червня – Всесвітній день біженців

Кожного року 20 червня, за резолюцією Генеральної Асамблеї ООН (2001), відзначається Всесвітній день біженців. У цей день ми традиційно акцентуємо увагу світової спільноти на необхідності прояву почуттів гуманізму, толерантності та людяності, дотриманні прав кожної людини, яка через небезпеку для життя вимушено залишила свою домівку. Історія надання іноземними державами притулку тим, хто рятується від переслідувань і конфліктів, обчислюється тисячоліттями. Сьогодні світ є свідком наймасштабнішого переміщення населення в історії. Безумовно, в світі, де 20 людей щохвилини стають вимушеними переселенцями в результаті конфліктів, стихійних лих чи бойових дій, дуже важливою є діяльність Агентства ООН у справах біженців.

06.06.2023

6 червня - День журналіста України

6 червня в Україні відзначають День журналіста. Відповідальна і небезпечна професія навіть у мирний час, у військових реаліях стала ще більш ризикованою - багато журналістів наражають на небезпеку себе і своє життя, щоб показати світові правду про бойові дії в Україні.

02.06.2023

4 червня – Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії

«Не вбивайте мене, я – хороший»; «А можна дожити до 100? А у кого треба попросити?»; «Я вже навчаюся дипломатичній справі, аби не допустити жодної війни у світі».; «А росіяни вчили в школах, що кордони іншої країни перетинати без дозволу не можна, чи тільки українці таке вчать?». Це цитати дітей війни в Україні, які завчасно подорослішали. Якщо діти не можуть достукатись до дорослих сердець, тоді хто ? Невже у світі є така мама, яка вчить вбивати ? Міжнародна спільнота повинна захистити українських дітей.

25.05.2023

27 травня - День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження

В Україні це свято відзначається в останню суботу травня. «…враховуючи значний внесок працівників видавничо-поліграфічного комплексу у справу відродження духовності народу, розвиток науки, культури, освіти, всіх сфер життя суспільства…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження» від 25 травня 1999 року № 563/99.

23.05.2023

23 травня - День Героїв України

Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято - День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.

23.05.2023

Бібліотечна справа в сучасних інформаційно-комунікативних процесах: тенденції та перспективи

У середу 24 травня о 10.00 відбудеться конференція "Бібліотечна справа в сучасних інформаційно-комунікативних процесах: тенденції та перспективи" у форматі онлайн зустрічі https://us02web.zoom.us/j/88353556128?pwd=TFU3dmZlZFhkMHBuNlZYUVBVd1JuUT09 Колеги, запрошуємо вас до участі .