library
Головна » Бібліотека » Новини

Новини

16.11.2023

16 листопада - День працівників радіо, телебачення та зв'язку

Саме цього дня 1924 року в Харкові вийшла в ефір перша передача Українського радіо. Перші слова з ефіру почули тоді 70 радіоаматорів. Сьогодні немає людини, яка б користувалася зв'язком, Інтернетом, не слухала радіо чи не дивилася телевізор. Професійне свято встановлене «…на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення та галузей зв'язку України…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників радіо, телебачення та зв'язку» від 11 листопада 1994 року. Нині до журналістів та працівників сфери радіо і телебачення долучилися представники інтернет-ЗМІ. Цей день відзначають і фахівці зв'язку, що забезпечують роботу телефонних мереж та Інтернет-зв'язку.

15.11.2023

До дня працівників радіо, телебачення та зв'язку

У Науковій бібліотеці в четвер 16 листопада о 15.40 відбудеться презентація електронних посібників канд. псих. наук, доцента кафедри журналістики та PR Олексія Миколайовича Костюченка Основи телевізійної журналістики та Психологічні основи соціальної перцепції майбутніх фахівців масових комунікацій

13.11.2023

13 листопада - Всесвітній день доброти

Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки. День доброти бере свій початок з 1997 року, коли в Японії створився волонтерський «Всесвітній рух за доброту» (World Kindness Movement), котрий не мав релігійного та політичного напрямків. Спочатку в нього входили лише представники тихоокеанського регіону, але пізніше географію істотно розширили. 13 листопада 1998 року в Токіо відкрилась перша конференція Всесвітнього руху доброти, цю дату й залишили для щорічного святкування. Але офіційно Всесвітній день доброти заснували 18 листопада 2000 року на ІІІ конференції Руху доброти у Сінгапурі. Нині цей світлий день відзначається у 28 країнах, на усіх континентах. У святкуванні беруть участь США, Канада, Японія, Франція, Італія, Індія, Нідерланди, Нова Зеландія, Непал, Нігерія, Південна Корея, Сінгапур, Великобританія, ОАЄ; кожного року список країн поповнюється. Даних про офіційне святкування в Україні, на жаль, немає, але це не заважає розповсюджувати добру традицію та робити гарні вчинки.

30.10.2023

Вебінари щодо можливостей платформи "Research4Life"

З 31 жовтня до 6 листопада відбудеться низка вебінарів щодо можливостей платформи «Research4Life» для українських вчених та освітян.

27.10.2023

Тиждень академічної доброчесності в Острозькій академії

Шановні студенти, запрошуємо вас на Тренінг "Як не потрапити у пастку плагіату: поради бібліографа"

Коли?

02 листопада 2023 року о 15.40.

Де?

Наукова бібліотека

27.10.2023

27 жовтня - День української письменності та мови

Українська мова — одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і скарб. Українську мову неодноразово забороняли і намагалися викорінити, а над її носіями вчиняли геноцид. Наша мова пережила все це і зараз визнана однією з найкрасивіших мов у світі. День української писемності та мови — державне свято, яке було започатковано 9 листопада 1997 року указом президента «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

24.10.2023

Вебінари Clarivate

Шановні колеги чекаємо вас на найближчих заходах, що організовані Clarivate. Цього тижня ми поговоримо про відкритий доступ і не тільки на семінарі з запрошеними спікерами, майстеркласі в переддень ІІ конференції по відкритому доступу в ДНТБ та вебінар серії Research Smarter про гранти, що одночасно відбувається в кількох країнах різними мовами. А вже в листопаді - про журнали для публікації.

19.10.2023

Віват Острозькій академії

29 років тому Президент України Леонід Кравчук підписав Указ «Про утворення Острозького колегіуму». Сьогодні Національний університет «Острозька академія» святкує свій День народження! Колектив Наукової бібліотеки щиро вітає усіх, хто відданою щоденною працею долучається до розбудови нашого університету. Завдяки спільним зусиллям викладачів та студентів, співробітників та меценатів, друзів та партнерів наша альма-матер є одним із провідних навчальних закладів України. З нагоди свята зичимо вам міцного здоров’я, благополуччя і процвітання! Нехай здійснюються усі ваші життєві плани, задуми та мрії, а творче натхнення і незламний оптимізм супроводжують усі ваші починання. Віват Острозькій академії!

16.10.2023

18 жовтня відбудеться вебінар зі створення, упорядкування та використання профілю в ORCID

Для українських дослідників проводиться вебінар щодо створення, упорядкування та використання профілю в ORCID. Захід буде корисний початківцям у роботі з ідентифікатором ORCID, а також тим користувачам, які мають запитання після ознайомлення з нашими Рекомендаціями щодо створення облікового запису та коригування ідентифікатора ORCID.

01.10.2023

1 жовтня - День українського козацтва

1 жовтня українці святкують одразу три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва і День захисників та захисниць України. Раніше ці свята відзначали 14 жовтня, але згідно з реформою церковного календаря, змінилась дата. Традиційно у першу неділю жовтня відзначають День учителя та День територіальної оборони України. тож цього року і ці свята додались до недільного святкування.