library
Головна » Бібліотека » Новини

Новини

26.01.2024

27 січня - День пам'яті жертв Голокосту

27 січня вшановуємо пам'ять жертв Голокосту – однієї з найжахливіших трагедій в українській історії.
Голокост - вісім букв жаху та болю; так називають скоєний під час Другої світової війни геноцид євреїв та інших уразливих соціальних груп. Солдати Третього Рейху та їхні союзники переслідували та знищували євреїв, а також гомосексуалів, військовополонених, людей з інвалідністю та психічними захворюваннями та всіх, хто на думку нацистів був "неповноцінним".
Для вшанування пам'яті безневинно вбитих та висвітлення злочинів нацистів було започатковано Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту 27 січня. Українцям також важливо пам'ятати про цю трагедію, жертвами якої в нашій країні стали приблизно 1,5 мільйона людей.

23.01.2024

Clarivate продовжує безкоштовні вебінари українською у ZOOM

25 січня 2024
Тема: Найвпливовіші нові спеціалізації та напрямки досліджень у 2023 році

21.01.2024

22 cічня - День Соборності України

Сьогодні, 22 січня, Україна святкує День Соборності. Саме цього дня 105 років тому, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

16.01.2024

Clarivate запрошує усіх охочих взяти участь у вебінарі

2024 рік починаємо з обговорення реєстрації та використання персонального кабінету у Web of Science з максимальною користю. Налаштування, коригування і робота з авторським профілем, історії пошуку, налаштування повідомлень. Також відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

15.01.2024

16 січня - День пам'яті Кіборгів в Україні

Важлива пам'ятна дата, яка була створена з ініціативи українських бійців, які вижили у боротьбі за ДАП. Бійців, які боронили Донецький аеропорт, за мужність, відвагу та сміливість назвали "Кіборгами". Вони стали справжнім символом патріотизму, відданості Україні.

12.01.2024

12 січня - День українського політв'язня

Цей день відзначають із 1975 року за ініціативою В’ячеслава Чорновола, який закликав протистояти репресіям і жорстокості радянського режиму. Саме у неволі він закликав відзначати День українського політв’язня – голодуваннями і протестами. Саме В’ячеслав Максимович наполіг на цій окремій даті (на відміну від російських дисидентів, які відзначали 30 жовтня), щоб у хроніці терору і репресій щодо інакодумців саме 12 січня визначити Днем українського політв’язня.

05.01.2024

6 січня — Хрещення Господнє (Водохреще)

Останнє свято різдвяно-новорічного циклу. Воно присвячене події, коли Іоан Хреститель охрестив Ісуса Христа в річці Йордан. Тоді Сину Божому виповнилося 30 років. Хоча Ісус був безгрішним, але цим своїм вчинком він показав, що належить до людського роду. Разом із Хрещенням віряни також святкують Богоявлення Господнє. Дата збігається, але це два різних свята. Коли Ісус Христос вийшов з води, то з небес опустився Святий Дух (голуб) і голос проголосив, що Христос — Син Божий.

01.01.2024

1січня - День народження Степана Бандери

1 січня 2024 року рівно 115 років від дня народження Степана Андрійовича Бандери, відомого лідера українського націоналістичного руху. Степан Бандера і перше січня – це є символ боротьби, визвольного руху. Перше січня вибрано через те, що Степан Бандера є уособленням цього визвольного руху. Цього дня вшановують Степана Андрійовича, його послідовників, усіх учасників визвольного руху. Для російських окупантів та пропагандистів ті, хто бореться за незалежність України - це бандерівці, і ті, хто носить вишиванку - теж бандерівці, незалежно від того, якою мовою вони говорять і якої релігії дотримуються.

31.12.2023

З новим 2024 роком!

Вже другий рік як українцям доведеться зустрічати новий рік в умовах війни, в умовах спротиву, тривоги за рідну землю та родину. На порозі період сповнений надій та сподівань на перемогу та мирне майбутнє. Тож справжньою мрією для більшості буде простий сімейний вечір у колі найрідніших.

25.12.2023

25 грудня відзначається Різдво Христове

Сьогодні, 25 грудня 2023 року, відзначається найголовніше релігійне свято року — Різдво Христове. Християни у всьому світі збираються сім’ями та прославляють одну з найвеличніших подій Священної історії щирим і сповненим радості привітанням: «Христос рождається! Славімо його!»