Головна » Фонди та колекції » Видавництво ОА

Видавництво Національного університету «Острозька академія» Підписатись на новини видавництва ОА RSS

Две эпохи

Глотов А. Л. Две эпохи : монография / А. Л. Глотов. – Острог, 2015. – 376 с.

Книга содержит два исследования автора, написанные в разное время и посвященные различным аспектам изучения русской литературы ХХ века в ее связях и различиях. В первом, написанном на излете советского государства, автор впервые в истории литературоведения проводит анализ авторского самосознания русских советских поэтов различных школ и поколений, того, как сами литераторы в своих произведениях оценивают себя и свое творчество. Второе, созданное в постперестроечное время, посвящено изучению связи советской литературы с литературой христианской.


Духовно-моральне виховання дітей молодшого дошкільного віку засобами християнської етики

Сучок В. Є., Жуковський В. М. Духовно-моральне виховання дітей молодшого дошкільного віку засобами християнської етики : навчальний посібник / В. Є. Сучок, В. М. Жуковський. – Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2015. – 138 с.

У навчальному посібнику наведено приклади занять для дітей молодшого дошкільного віку, побудовані на християнських моральних цінностях.

Посібник рекомендовано для вихователів дошкільних навчальних закладів, вчителів християнської етики, студентів педагогічних навчальних закладів, батьків, а також усіх, хто цікавиться питаннями духовно-морального виховання дітей.


Козацтво в контексті українсько-польських стосунків: літературні інтерпретації ранньомодерного періоду

Кралюк П. М. Козацтво в контексті українсько-польських стосунків: літературні інтерпретації ранньомодерного періоду : монографія / П. М. Кралюк. – Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2015. – 282 с.

У монографії розглянуто еволюцію українського козацтва протягом ранньомодерного періоду, показано, яку роль воно відіграло у розвитку українсько-польських стосунків. Основна увага зосереджена на тому, як ці стосунки відобразилися в тогочасній літературі, передусім творах, що вийшли з козацького середовища. Зокрема, велика увага приділена аналізу козацьких літописів – Самовидця, Григорія Грабянки й Самійла Величка.

Видання орієнтоване на науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією української суспільної думки.


Синтаксиc поезії тарґумів

Цолін Д. В. Синтаксиc поезії тарґумів : монографія / Д. В. Цолін. – Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2015. – 468 с.

Монографія присвячена синтаксису поетичних творів з тарґумів – перекладів Старого Заповіту арамейською мовою, що були створені в добу пізньої античності та ранній візантійський період. Розглянуто як переклади-парафрази біблійної поезії, так і поетичні твори юдейської літургії – піютім, – що були додані до перекладу біблійних текстів. В монографії проаналізовано, головним чином, поезію тарґумів до книг Тори.

Основним об’єктом дослідження є синтаксичні основи віршування та роль синтаксису у поетичному дискурсі. Для здійснення цього завдання було обрано саме поезію тарґумів, оскільки тут представлено поетичні твори двох типів: ті, що орієнтовані на певні синтаксичні моделі віршування (парафрази біблійної поезії, що зберігають структуру parallelismus membrorum), та не прив’язані до певних синтаксичних стандартів вірші (до-класичні і класичні піютім).


Зовнішня політика та політичні системи Французької Республіки та Федеративної Республіки Німеччини

Рудько С. О. Зовнішня політика та політичні системи Французької Республіки та Федеративної Республіки Німеччини : підручник із курсу / С. О. Рудько. – Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2015. – 298 с.

У підручнику аналізуються політичні системи та зовнішня політика двох провідних країн Європи: Французької Республіки і Федеративної Республіки Німеччини. Характеризується конституційний устрій, виборча та партійна системи «локомотивів» євроінтеграції. Розкриваються особливості їх зовнішньої політики щодо інших суб’єктів міжнародних відносин.

Для студентів спеціальностей «Міжнародні відносини», «Країнознавство», «Політологія» та «Історія» вищих навчальних закладів.


Наслідуючи Божі люблячі та вірні шляхи. Біблійна та психологічна основа для шлюбу та церковних взаємин

Поліщук Павло. Наслідуючи Божі люблячі та вірні шляхи. Біблійна та психологічна основа для шлюбу та церковних взаємин / Павло Поліщук. – Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2015. – 380 с.

Передумови, принципи, які походять з Біблійного тексту, теології та психології.

Поєднання Біблійного богослов’я та психології.

Принципи, які застосовуються до сімейного консультування і психотерапії.

Принципи, які застосовуються до людських відносин.