Видавництво Національного університету «Острозька академія»
05.07.2018
Зайцев М. Ранні грецькі філософи (від Фалеса до Демокрита)
В посібнику розглянуто становлення античної філософії від Фалеса до софістів і Сократа. Здійснено виклад ідей перших філософів як в змістовно предметному плані, так і в плані логіки становлення філософії як специфічно теоретичного способу осягнення світу. Посібник виник на основі і в формі лекцій курсу історії філософії, що протягом ряду років читався для студентів-культурологів Національного університету «Острозька академія».
05.07.2018
Комов О. Д. Рівненщина та Чорнобильська аварія. 30 років потому.
У першому розділі видання автори в доступній формі розповідають про радіацію, її вплив на організм людини, дають основні поняття про природний та штучний радіаційний фон, глобальні опади та формування дозових навантажень на населення за рахунок іспитів ядерної зброї, специфіку ґрунтів Рівненського Полісся. У другому розділі описано радіаційний стан після аварії на Чорнобильсь кій АЕС, роботу фахівців санітарної служби області в ліквідації наслідків аварії безпосередньо в «чорнобильській зоні» Київської області. У стислій формі надано результати досліджень радіаційної обстановки, яка склалася після аварії, радіоактивного забруднення ґрунтів, продуктів харчування на території області; шляхи подолання бюрократичних перепон радянського часу в питанні визнання частини області як радіаційно «забрудненої». Наведено дані про доступ, який для пересічних громадян був обмежений. У третьому розділі акцентовано увагу на питаннях вивчення негативного впливу наслідків аварії на ЧАЕС. Результати науково-практичних досліджень опубліковані авторами у вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях за напрямами: гігієнічна оцінка стану радіаційного забруднення довкілля та доз опромінення населення Поліських районів Рівненської області; визначення впливу радіаційного фактору на стан захворюваності, зокрема вроджених вад розвитку; оцінка ролі Чорнобильської аварії населенням Рівненської області.
04.07.2018
Годунок З. В. Літературне редагування (практикум) : навч.-метод. посіб. / З. В. Годунок.
У навчально-методичному посібнику «Літературне редагування (практикум)» авторка обґрунтовує визначальну роль категорії жанру для здійснення літературного редагування тексту, зокрема й журналістського. В основі посібника — робота з інформаційними, аналітичними і художньо-публіцистичними жанрами журналістського дискурсу. Вправи, дібрані авторкою, скеровані на вироблення умінь і навичок роботи зі структурами тексту, мовно-стильовими його засобами тощо. Для студентів і викладачів спеціальності «Журналістика» та всіх, хто цікавиться проблемами літературного редагування журналістського тексту.
04.07.2018
Годунок З. В. Герменевтичні студії. Проблема герменевтики індивіда художньої прози Миколи Хвильового : монографія / З. В. Годунок.
У монографії авторка досліджує проблему герменевтики індивіда художньої прози письменника доби «розстріляного відродження» Миколи Хвильового. Через витлумачення двох іпостасей героя текстів — поета й революціонера — інтерпретується його екзистенційна криза: поет — це той, чия екзистенція скерована в безкінечне майбутнє, він живе вічно — поки живуть його тексти; натомість ідеолог революції, усвідомлюючи нежиттєздатність своєї ідеї у ситуації тут-і-зараз-буття, воліє померти — передбачаючи, що з його смертю ідея воскресне, й одночасно знаючи, що смерть — то лише втеча від себе. Монографія адресована фахівцям, студентам та всім, хто цікавиться проблемами герменевтики літературного тексту.
03.07.2018
Гандзілевська Г. Б. Психологія творчості («По дорожуючи до невідомого…») : навч.-метод. посіб. / Г. Б. Гандзілевська.
Запропонований навчально-методичний посібник присвячено актуальним питанням сьогодення, що стосуються самореалізації особистості в її творчій діяльності. Приділено значну увагу характеристиці психологічних особливостей творчої особистості, аналізу її життєвого шляху, вивченню творчого доробку. Посібник містить авторські дидактичні розробки, що можуть слугувати у практичній роботі психологів та вчителів.
03.07.2018
Методичні вказівки до проведення практичних занять і самостійної роботи з дисципліни «Інформаційні системи в бізнесі» (для студентів економічного факультету спеціальності 051 «Економіка») / укл.М. Ф. Аверкина. — Острог : Вид-во Національного університету
У методичних вказівках, призначених для студентів економічних факультетів галузі знань 051 «Економіка» спеціальності «Економічна кібернетика», висвітлено методику організації та проведення практичних занять і самостійної роботи з дисципліни «Інформаційні системи в бізнесі». У методичних вказівках до кожного заняття сформульовано мету, викладено основні теоретичні положення, наведено питання для обговорення, представлено завдання для набуття та закріплення практичних навичок із управління ресурсами на підприємстві, самостійної роботи, запропоновано перелік питань, винесених на екзамен, а також список літератури для поглибленого вивчення дисципліни.
27.06.2018
Традиційні й нові медіа у формуванні громадянського суспільства : монографія / за заг. ред. проф. Супрун Л. В. — Острог : Вид-во Національного університету «Острозька академія», 2016. — 172 с.
У монографії порушено одну з чільних й актуальних проблем у галузі соціальних комунікацій — формування громадянського суспільства масовокомунікаційним дискурсом. Авторський колектив по-різному бачить, інтерпретує та шукає ефективні механізми побудови громадянського соціуму, але доходить спільної думки: роль як традиційних, так і нових медій у цьому процесі одна з визначальних. Видання розраховане на фахівців у галузі соціальних комунікацій, науковців, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, політологів та всіх, хто цікавиться проблемами розбудови громадянського суспільства.
27.06.2018
Методичні рекомендації з методики викладання української мови в загальноосвітніх навчальних закладах автор-укладач І. М. Хом’як
Пропонований посібник розкриває основні напрямки розвитку національного краєзнавства з найдавніших часів до сьогодення.
26.06.2018
Українська історіографія: суспільно-політична історія : посібник / В. П. Яремчук. — Острог : Вид-во Національного університету «Острозька академія», 2017. — 288 с.
У книзі здійснено спробу аналізу української історіографії академічної доби (з кінця ХVІІІ ст. до нинішнього часу) через призму суспільних і політичних контекстів її історії. Не випускаючи з уваги інтелектуальних, персоналійних, інституційних вимірів українського професійного історіописання, автор пропонує модель національної історіографії як передусім суспільно-політичного явища. Посібник призначений для студентів, слухачів магістерських програм і аспірантів історичних факультетів, а також для професійних істориків. Окрім того, він може бути корисним для широкого кола читачів, небайдужих до минулого й сучасного української історіографії.