Наукова бібліотека Національного університету «Острозька академія»

28.10.2022

Доступ до бібліотечних ресурсів

Доступ до бібліотечних ресурсів
У зв'язку із відключеннями електропостачання бібліотечні ресурси працюють не стабільно. Просимо вибачення за незручності.
28.10.2022

28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників
Річницю офіційно затвердив президент України Віктор Ющенко своїм указом 2009 року. Пам'ятний день присвячений тим подіям, які відбувалися за часів Другої світової війни. Саме на українській території проходили вирішальні битви, які відіграли найбільшу роль у результаті всієї війни. 28 жовтня 1944 року після 15 наступальних операцій фронтового та стратегічного масштабу землі України були повністю звільнені від фашистів.
24.10.2022

24 жовтня - День Організації Об'єднаних Націй (ООН)

24 жовтня - День Організації Об'єднаних Націй (ООН)
Саме цього дня 1945 року вступив в силу Статут ООН, підписаний 26 червня 1945 року в Сан-Франциско. Організація Об'єднаних Націй офіційно з'явилася на світ з моменту ратифікації цього основоположного документа більшістю його учасників, в тому числі п'ятьма постійними членами Ради Безпеки.
21.10.2022

21 жовтня - 75 років від проведення операції "Захід"

21 жовтня - 75 років від проведення операції
Операція «Захід» – наймасовіша депортація, здійснена радянською владою в Західній Україні у 1947 році. Однією з її головних цілей було нейтралізувати діяльність Української повстанської армії та тих, хто їй співчував і допомагав. Упродовж доби було вивезено близько 78 тисяч українців до Казахстану та віддалених районів Сибіру. 21 жовтня виповнюється 75 років з дня примусового виселення українців з Батьківщини. Чимало подробиць історикам вдалося дізнатись завдяки розсекреченим архівам СБУ.
20.10.2022

Цьогоріч відзначаємо 28 років відродження Острозької академії

Цьогоріч відзначаємо 28 років відродження Острозької академії
28 років тому Президент України Леонід Кравчук підписав Указ «Про утворення Острозького колегіуму». За цей невеликий період Острозька академія стала одним із найвідоміших університетів не тільки України, а й закордону. Нині Національний університет «Острозька академія» відіграє вагому роль у підготовці висококваліфікованих фахівців, здійснює велику роботу у сфері духовного відродження української нації, вихованні молодого покоління на принципах християнської моралі.
14.10.2022

14 жовтня - День українського козацтва

14 жовтня - День українського козацтва
14 жовтня українці святкують одразу три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва і День захисників та захисниць України. Ці свята пов'язані між собою. День українського козацтва відзначається в Україні з 1999 року згідно з Указом Президента України в день Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня. Це свято прославляє заслуги козацтва в утвердженні української державності та його внесок в історію нашої країни.
03.10.2022

3 жовтня - Всесвітній день архітектури

3 жовтня - Всесвітній день архітектури
У перший понеділок жовтня архітектори всього світу відзначають своє професійне свято. Це свято було засноване Міжнародним союзом архітекторів (МСА). У 1985 році на зборах МСА було вирішено щорічно святкувати всесвітній день архітектури в перший понеділок липня. У 1996 році Міжнародний союз архітекторів, на своїй 20-ї генеральної асамблеї в Барселоні, прийняла резолюцію про перенесення святкування Всесвітнього дня архітектури на перший понеділок жовтня.
03.10.2022

2 жовтня - День працівників освіти

2 жовтня - День працівників освіти
У першу неділю жовтня в Україні традиційно святкують День працівників освіти. День працівників освіти, або як його ще називають День учителя – професійне свято всіх українських освітян. Дата встановлена "…на підтримку ініціативи працівників освіти України…" згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року. Цього року святкування відбувається в умовах повномасштабного вторгнення росії, яка руйнує школи та змушує вчителів та учнів шукати нові способи продовжувати освітній процес.
30.09.2022

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек
В Україні щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Вже понад п'ятнадцять років свято є професійним для працівників близько 40 тисяч діючих бібліотек. Сучасна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду, та, крім цього, відкриває електронний ресурс для читачів. Її функції стають значно ширшими, адже там проводять виставки, конференції, брифінги та творчі вечори.
27.09.2022

LitPro: взаємодія бібліотеки та кафедри.

LitPro: взаємодія бібліотеки та кафедри.
У четвер 6 жовтня о 15.00 відбудеться семінар "LitPro: взаємодія бібліотеки та кафедри" у форматі онлайн зустрічі https://meet.google.com/hdn-bzsa-pwd

До участі запрошуємо лаборантів кафедр.