27 січня — Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
28.01.2022
Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни, повідомляє Укрінформ.
Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа.
Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
Офіційно визнано, що 6 млн євреїв були вбиті впродовж Голокосту, з них 2,2 - 2,5 мільйона лише на території колишнього Радянського Союзу, в основному в Україні. Відомо, що відразу після окупації України нацисти створили широку мережу гетто (найвідоміше Львівське), а потім почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з наймасштабніших були розстріли в Бабиному Яру поруч Києва, але знищення євреїв України було систематичним і повсюдним.
Світове суспільство цього дня не тільки згадує жертв антилюдської політики, а й обговорюються прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть привести до цілеспрямованого насильства щодо окремої групи людей.
У публікації використано матеріали https://www.ukrinform.ua/