11 квітня, відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів
11.04.2018
Сьогодні, 11 квітня, відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цю дату було започатковано на честь інтернаціонального повстання у концтаборі Бухенвальд, яке відбулося 11 квітня 1945 року, і було підтримане союзними військами, відзначається з ініціативи Організації Об’єднаних Націй
На території Німеччини та окупованих нею країн діяло близько 14 тисяч концентраційних таборів, через які під час Другої світової війни пройшло близько 18 мільйонів людей, з яких 5 мільйонів були громадянами Радянського Союзу. Для людей, які пережили усі жахіття фашистських катівень, пам’ять про це залишиться назавжди, а їхні біографії – це справжні уроки мужності для молодого покоління.
Перший концентраційний табір у Німеччині був створений поблизу міста Дахау в березні 1933 року. У наступні роки на окупованих гітлерівською Німеччиною територіях було створено величезну мережу концтаборів, які були перетворені на місця організованого систематичного знищення мільйонів людей.
Крім Бухенвальда і Дахау існували й інші концтабори: Освенцім, Майданек, Заксенхаузен, Треблінка та ін. У них утримувались, переважно, вороги фашистського режиму, а також люди, яких переслідували за расовими, релігійними, соціальними та іншими ознаками.
До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів у Науковій бібліотеці Національного університету “Острозька академія” відкрито тематичну виставку книг.