Головна » Бібліотека » Новини » Виставка книг до Дня захисту прав людини

Виставка книг до Дня захисту прав людини

10.12.2015

Виставка книг до Дня захисту прав людини

10 грудня 1948 року, тобто 67 років тому, Генеральна Асамблея ООН прийняла перший міжнародно-правовий документ, що проголосив основні права і свободи людини, – Загальну декларацію прав людини. Вона стала основою світового правопорядку у цій галузі. Запровадження єдиної міжнародної системи захисту прав людини стало одним із найважливіших завдань створеної після завершення Другої світової війни Організації Об’єднаних Націй. Декларація визнається універсальним і ефективним механізмом та інструментом захисту прав людини в світовому масштабі. На сьогодні її текст перекладено на 360 мов, а на базі цього документу розроблено понад 80 міжнародних договорів.

Та відтоді, як було прийнято Декларацію, світ не став ані гуманнішим, ані безпечнішим. Як і раніше, масові порушення прав людини в різних куточках земної кулі набувають дедалі жорсткіших форм. Знецінюється саме людське життя. Ці загрози людству майже не наблизили нас до мрії, що була проголошена у 1948 році. Досі для мільярдів мешканців нашої планети фундаментальні права і свободи людини залишаються ілюзією.

Наукова бібліотека НаУОА запрошує відвідати тематичну виставку книг, що проходить у відділі абонементу. На виставці представлено видання, що стосуються основ демократії, конституційно-правових механізмів забезпечення прав та свобод людини і громадянина в Україні, а також праці, де висвітлюються принципи дотримання прав людини у світовій практиці.