library
Головна » Бібліотека » Новини » 450 років від дня народження Вільяма Шекспіра

450 років від дня народження Вільяма Шекспіра

25.04.2014

У квітні минає 450 років від дня народження видатного англійського драматурга, поета та актора, одного з найшановніших письменників світу Вільяма Шекспіра.

Вважається, що Вільям Шекспір народився у місті Страдфорд-на-Ейвоні в заможній, але не благородній сім’ї торговця шкірою Джона Шекспіра. Точна дата цієї події невідома, але за церковними записами відомо, що Вільям був хрещений у Страдфорді, 26 квітня 1564 року, а три дні – це типовий для того часу термін між народженням і хрещенням. Тому прийнято вважати, що Шекспіра народився 23 квітня 1564-го року.

Ще за життя твори Шекспіра користувалися великою популярністю, і хоча у той час мало хто знав його ім’я, тому що глядачі звертали увагу насамперед на акторів, сьогодні він по праву вважається одним з найвидатніших драматургів світу. Шекспір був автором 17-ти комедій, 10-ти хронік, 11-ти трагедій, 5-ти поем та циклу зі 154 сонетів. Його перу належать такі шедеври світової літератури як «Ромео і Джульєтта», «Сон літньої ночі», «Гамлет», «Отелло», «Король Лір» та «Макбет». Сьогодні, через 450 років, Вільям Шекспір сприймається як геній світового масштабу. Його п’єси й досі входять до репертуарів провідних театрів світу, екранізуються та перевидаються мільйонними тиражами на багатьох мовах світу.

Доторкнутись до живого слова класика світової літератури Ви зможете відвідавши виставку книг присвячену 450-ти річчю від дня народження Вільяма Шекспіра, що проходить у відділі абонементу Наукової бібліотеки Національного університету «Острозька академія».