library
Головна » Бібліотека » Новини » День пам’яті Героїв Крут

День пам’яті Героїв Крут

29.01.2014

29 січня, українська громада вшановує пам’ять Героїв Крут. Саме цього дня, 96 років тому, поблизу залізничної станції Крути, кількасот молодих патріотів щойно створеної Української Народної Республіки прийняли нерівний бій із 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова. Рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі, молоді захисники ціною власного життя вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки, як з боку суспільно-політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу авторитетних дослідників. Та, не дивлячись ні на що, цей день назавжди залишиться в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для прийдешніх та нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї батьківщини. День пам’яті Героїв Крут.

З метою вшанування пам’яті про подвиг, який став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну, запрошуємо усіх відвідати виставку книг, що відкрилась у читальній залі Наукової бібліотеки Національного університету «Острозька академія».