library
Головна » Бібліотека » Новини » У Науковій бібліотеці презентували монографію Володимира та Лілії Трофимович

У Науковій бібліотеці презентували монографію Володимира та Лілії Трофимович

05.12.2013

У Науковій бібліотеці Національного університету «Острозька академія» відбулась презентація монографії доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри історії ім. М. П. Ковальського НаУОА Володимира Трофимовича. Книга написана у співавторстві з Лілією Трофимович, і має назву «Небезпечне суперництво… Українське питання в зовнішній політиці Польщі та Радянського Союзу. 1938 – 1939 рр.».

За словами Володимира Трофимовича, його завжди цікавив передвоєнний період, тому що це – один із найзаплутаніших періодів історії. Він наголосив, що українське питання у 1938 – 1939 рр. відігравало надзвичайно важливу роль, адже було постійним подразником як для СРСР, так і для Польщі. «Архівні документи свідчать, що Польща та Радянський Союз постійно суперничали за українські землі. Але, якщо СРСР хотів стерти УНР з лиця землі, то Польща не була проти автономії України», – підкреслив Володимир Трофимович.

У монографії на основі архівних джерел, збірників документів і матеріалів, періодичних видань та спогадів учасників досліджуваних подій комплексно розглянуто українське питання в зовнішній політиці Польщі та СРСР у 1938 – 1939 рр. З’ясовано дії польської дипломатії в період чехословацької кризи. Розглянуто проблему Карпатської України в контексті європейської політики Польської Республіки і Радянського Союзу. Простежено радянсько-польські відносини до вересня 1939 р. та вплив на них української проблеми. Висвітлено «визвольний похід» Червоної армії на західноукраїнські землі. Показано реакцію населення західноукраїнських земель і УРСР на військові та зовнішньополітичні акції Німеччини і СРСР. Охарактеризовано український аспект радянської політики восени 1939 р. Проаналізовано спроби налагодження контактів польського еміграційного уряду з українським національним рухом. Розкрито вплив західних союзників Польщі на позицію уряду В. Сікорського в українському питанні.

Презентоване видання адресоване науковцям, викладачам, студентам, а також усім, хто цікавиться історією зовнішньої політики Польщі та Радянського Союзу.

У Науковій бібліотеці презентували монографію Володимра та Лілії Трофимович

У Науковій бібліотеці презентували монографію Володимра та Лілії Трофимович