Головна » Бібліотека » Новини » Виставка книг до Дня українського кіно

Виставка книг до Дня українського кіно

16.09.2013

Виставка книг до Дня українського кіно

Запрошуємо усіх відвідати виставку книг, приурочену до Дня українського кіно, що проходить у читальній залі Наукової бібліотеки Національного університету «Острозька академія».

День українського кіно – це професійне свято працівників кінематографії, яке відзначається щороку у другу суботу вересня.

Український кінематограф має надзвичайно багату і складну історію, адже ще за 2 роки до показу фільму братів Люм’єр, яких вважають піонерами світового кіно, механік Одеського університету Йосип Тимченко вже демонстрував відзняті на плівку кадри. Саме він був винахідником першого кіноапарату, і це у 1893 році! А вже у вересні 1896 року в Харкові фотограф Альфред Федецький влаштував першу українську хронікальну кінозйомку, відзнявши кілька сюжетів, а в грудні у Харківському оперному театрі влаштував перший український публічний кінопоказ. З того часу минуло вже понад сто років. Змінилось не одне покоління українських кінематографістів, які попри тотальне одержавлення кіно та підпорядкування його пропагандистським цілям, зуміли залишити незабутній слід не тільки у вітчизняному, але й у світовому кінематографі. У нашій пам’яті назавжди залишаться імена Олександра Довженка, Івана Кавалерідзе, Марка Донського, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова і Леоніда Осики, Івана Миколайчука та багатьох інших їх талановитих послідовників.