Відбулась презентація книги Лілії Король “Психологія формування національного характеру (психолінгвістичний аспект)”
10.12.2012
У Науковій бібліотеці Національного університету “Острозька академія” відбулась презентація навчально-методичного посібника “Психологія формування національного характеру (психолінгвістичний аспект)” під грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
За словами автора видання – доцента кафедри міжнародної мовної комунікації, кандидата психологічних наук Лілії Король – в умовах інтеграції України в європейську та світову спільноти особливої значущості набувають проблеми збереження власної національної ідентичності та відродження національної свідомості. Невід’ємною детермінантою сучасних соціально-політичних змін є розвиток національної самосвідомості особистості та виховання її ідеалів. Саме тому важливою підвалиною трансформаційних процесів в українському суспільстві є формування національного характеру в молодого покоління, що активізуватиме згуртування нації навколо вирішення актуальних проблем сьогодення.
“Мета навчально-методичного посібника полягає у розкритті специфіки процесу формування національного характеру в студентів із урахуванням психолінгвістичних особливостей, – зауважує автор. – Запропонований навчально-методичний посібник є у певному сенсі універсальним, оскільки може застосовуватись з метою формування національного характеру в студентів в умовах оволодіння іноземною мовою, удосконалення психолінгвістичних програм викладання іноземних мов, а також розробки практичних рекомендацій для викладачів іноземної мови вищих навчальних закладів”, – підкреслює Лілія Король.
У навчально-методичному посібнику розглядаються теоретико-методологічні засади дослідження проблеми формування національного характеру в умовах оволодіння іноземною мовою. Запропоновано концептуальну модель та авторську програму формування національного характеру студентської молоді з урахуванням психолінгвістичних особливостей у контексті реалізації міжкультурного порівняльного підходу.
Презентоване видання може використовуватись у контексті різних навчальних дисциплін та спецкурсів, зокрема “Педагогічна та вікова психологія”, “Психолінгвістика”, “Етнопсихологія”, “Етнопсихолінгвістика”, “Іноземна мова” тощо. Рекомендується викладачам вищих навчальних закладів, студентам та аспірантам.