library
Головна » Бібліотека » Бібліотека рекомендує » Кримінальне право

Кримінальне право

16.03.2015

Цей посібник став результатом роботи Координатора проектів ОБСЄ, що з 2005 року здійснює моніторинг за вищою юридичною освітою в Україні.

Його автори бачать посібник з кримінального права не як звід правил, що закріплюють перелік заборонених під загрозою покарання діянь, не як постатейний переказ Кримінального кодексу, не як збірку складних наукових проблем з кримінального права (які зрозумілі лише вузькому колу спеціалістів), але й не як дитячий комікс. Свій посібник О. О. Дудоров та М. І. Хавронюк викладають в доступній формі, що поєднується з метою навчити логічно мислити. Для цього тут викладаються оригінальні альтернативні думки, що висловлювались з приводу важливих кримінально-правових проблем, а читач сам обирає – яка позиція йому більше імпонує.

Ще однією характерною особливістю цього видання є його ілюстрованість – для кращого сприйняття матеріалу наводяться приклади з історії кримінального права, судової практики (в тому числі з практики Європейського Суду з Прав Людини), статистика. По кожній темі також наводяться рекомендовані до прочитання чи перегляду твори класичної художньої літератури, художні й документальні фільми.

За структурою посібник поділяється на Загальну та Особливу частини, проте в оригінальному авторському вигляді. Загальна частина, зокрема, включає в себе: вступ до кримінального права, вчення про кримінально-протиправне діяння, вчення про заходи кримінально-правового впливу. Особлива частина поділяється на розділи, присвячені кримінальним правопорушенням проти прав людини і громадянина та сім’ї, проти спільних інтересів людини, суспільства і держави, проти національної безпеки й інтересів держави, а також міжнародного правопорядку.

Можна також відзначити і розширену бібліографію, підібрану авторами по кожній темі.

Посібник буде корисний і як самостійне джерело, і як додатковий ресурс для вивчення курсу «Кримінальне право».