Новини
18.04.2023
18 квітня - Міжнародний день пам’яток історії та культури і визначних місць
Міжнародний день пам'яток та історичних місць встановлений у 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам`ятників і визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО. Свято відзначається в світі з 18 квітня 1984 року. В Україні воно встановлене Указом Президента України «Про День пам’ятників історії та культури» № 1062/99 від 23 серпня 1999 року. На підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’ятників історії та культури було ухвалено рішення встановити відповідне свято, відзначати яке слід щорічно 18 квітня — у Міжнародний день пам’ятників і визначних пам’яток.
15.04.2023
16 квітня - Великдень - найвеличніше свято українців
Великдень - найголовніше свято у церковному календарі, присвячене воскресінню Ісуса Христа. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни, яке розкриває радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям. У Воскресінні християни вбачають підтвердження життя після смерті, що і є основним змістом святкування.
14.04.2023
15 квітня - Міжнародний День культури (World Day of Culture) та Всесвітній день мистецтва (World Art Day)
Міжнародний День культури був запроваджений на честь прийняття 15 квітня 1935 року міжнародної угоди “Про охорону художніх та наукових установ та історичних пам’яток” (відома як Пакт Реріха). Культура складається з усіх спільних цінностей, звичаїв і вірувань, які надають суспільству спільної ідентичності. Вона включає в себе мову, якою користується суспільство, а також ритуали, моду, мистецтво, їжу, історії та спосіб життя. Широко поширене визначення культури як другої природи (середовище, яке утворене людьми з метою самозбереження)
07.04.2023
7 квітня - Всесвітній день здоров'я
«Доброго здоров’я!» – так ми вітаємось , а коли прощаємось кажемо «Бувайте здорові!» , тобто бажаємо здоров’я і практично ніколи не замислюємось скільки сенсу закладено у цих словах.
04.04.2023
5 квітня - День першої Конституції України
Саме цього дня 1710 року Пилип Орлик разом з козацькою старшиною і козаками Війська Запорозького біля Тягині (раніше місто Бендери ) склав "Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького" , відомий також під сучасними назвами «Конституція Пилипа Орлика» та «Бендерська конституція»
03.04.2023
Обережно - міни! (Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням)
4 квітня офіційно проголошено Міжнaродним днем просвіти з питaнь мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням .
20.03.2023
Бібліотечно-інформаційне обслуговування читачів і пріоритети формування книжкових фондів та електронних ресурсів
Семінар "Бібліотечно-інформаційне обслуговування читачів і пріоритети формування книжкових фондів та електронних ресурсів" Середа, 22 березня 15:45 – 16:45 Кругла читальна зала (офлайн)
20.03.2023
21 березня - Всесвітній день поезії
Щорічно 21 березня за ініціативою ЮНЕСКО святкують Всесвітній день поезії. Віддавна сaме поезія найпершою реагувала на всі події, які змінювали хід історії і життя людини, саме вірші в усі війни першими линули з фронту, сповнені ран, що ще нaривають. І лише потім усе це підхоплювала проза. Кожне слово, кожен рядок є частиною історії, яку наші майбутні покоління будуть читати і пам’ятати про нашу відвагу. Це шлях до перемоги, який з перших вуст лине на папері.
08.03.2023
209 років від дня народження Т.Г. Шевченка(1814–1861)
Голос Т.Г. Шевченка завжди був, є і залишається голосом мудрого друга пригноблених і знедолених. Він пробуджував любов до Вітчизни, ненависть до гнобителів, кликав сильних на подвиг, вселяв у слабких надію і віру.
27.02.2023
Онлайн-тренінги та семінари Elsevier
На допомогу викладачам та дослідникам на україномовному порталі Elsevier представлений календар майбутніх навчальних вебінарів і бібліотека раніше записаних відео українською мовою. Потрібно лише обрати зі списку вебінарів українською або англійської мовою. На живих та записаних вебінарах Elsevier розкриваємо ряд тем, від порад з пошуку у ScienceDirect до оцінки впливу досліджень на суспільство за допомогою Scopus і SciVal.