Головна » Бібліотека » Новини » 25 жовтня - 80 років від дня народження Василя Тимофійовича Скуратівського

25 жовтня - 80 років від дня народження Василя Тимофійовича Скуратівського

25.10.2019

25 жовтня - 80 років від дня народження Василя Тимофійовича Скуратівського

Багатогранність інтересів вченого була дивовижною — це історія, етнографія, народознавство, фольклористика,
літературознавство, мистецтвознавство, державознавство, превентивна діяльність тощо. В. Т. Скуратівський — лауреат багатьох премій: ім. М. Островського, «Золоте перо», «За сприяння українській культурі» (Клівленд, США), фундації Антоновичів (Нью-Йорк).
Книга «Мамина молитва» виявила нову грань творчості цієї видатної людини. Це перша збірка художньої прози В. Т. Скуратівського, в якій автор відтворив нелегке життя селян у довоєнні та перші повоєнні роки, і, дуже цікаво, що прототипами його героїв стали реальні люди, які пройшли через пекло «збільшовиченої ери».
Серед вітчизняних етнографів Василь Скуратівський був постаттю першорядною. Його книжки не губилися в морі популярного народознавства, що розлилося в Україні останніми роками. Бо він писав і збирав матеріали до цих книжок не тоді, коли дозволили, а все життя. Його книжки завжди знаходили (й знаходитимуть!) вдячних
поціновувачів. І то не лише серед пасивних споглядальників старовини. Приміром, його книжка про українське бджолярство стала настільною, для багатьох серйозних фахівців-практиків. А знаменита «Берегиня» витримала кілька видань і стала шкільним підручником з народознавства.

У публікації використані матеріали та зображення https://ukrlit.net/