Головна » Бібліотека » Бібліотека рекомендує » Всім, хто цікавиться літературою, мистецтвом і не тільки, рекомендуємо книги Анни Білої “Символізм”, “Футуризм”, “Сюрреалізм”.

Всім, хто цікавиться літературою, мистецтвом і не тільки, рекомендуємо книги Анни Білої “Символізм”, “Футуризм”, “Сюрреалізм”.

21.12.2017

Всім, хто цікавиться літературою, мистецтвом і не тільки, рекомендуємо книги Анни Білої “Символізм”, “Футуризм”, “Сюрреалізм”.

Перша книга присвячена символізму як провідному естетичному напряму кінця ХІХ — початку ХХ століття і як типу світогляду. Авторка подає глибоке багатопланове дослідження цього явища, зокрема зосереджується на питанні становлення символізму як художнього напрямку в літературі. У центрі уваги дослідниці - еволюція цього руху на українському грунті, його основні етапи та характеристики, представники і послідовники. Друга книга — це грунтовний дискурс футуризму, одного з найяскравіших та найепатажніших напрямів літератури і мистецтва ХХ століття. Авторка досліджує історичні та світоглядні передумови його винекнення, етапи становлення і розвитку, основні засади та напрями. Особлива увага приділяється явищу українського футуризму як естетичному та культурному феномену доби, який розглядається в європейському контексті. В третій книзі Анна Біла пропонує новий погляд на один із провідних напрямів літератури і мистецтва ХХ століття — сюрреалізм (1920-1960-ті роки).  Книга знайомить із сюрреалістичними осередками (зокрема і слов'янськими: чеським, польським, сербським, українським), а також розглядає вплив сюрреалізму на розвиток світового, у тому числі українського, мистецтва та літератури.