Головна » Фонди та колекції » Видавництво ОА

Видавництво Національного університету «Острозька академія» Підписатись на новини видавництва ОА RSS

Джерело безсмертя

Джерело безсмертя: посібник для сповідників і причасників / [упоряд. А. Смирнов]. – Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2011. – 56 с.

Посібник містить основні відомості про християнські таїнства покаяння і Причастя, а також практичні рекомендації та необхідні молитви для сповідників і причасників.


Справа архієпископа Орлика: доля духовенства Житомирщини 20-х – 30-х рр. ХХ століття

Жилюк С. І., Альошина О. А. Справа архієпископа Орлика: доля духовенства Житомирщини 20-х – 30-х рр. ХХ століття. – Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2008. – 150 с.

У книзі на основі архівних документів і матеріалів висвітлено історію УАПЦ на Житомирщині у 20 – 30 роках ХХ ст., показано трагічну долю архієпископа Степана Орлика та багатьох інших священиків і віруючих, які зазнали жорстоких репресій від комуністичного режиму.


Вселенське православ'я: невирішені проблеми в контексті міжцерковних відносин

Жилюк С. І., Іщук О. В. Вселенське православ'я: невирішені проблеми в контексті міжцерковних відносин. Навчально-методичний посібник. – Острог, 2008. – 94 с.

Навчально-методичний посібник «Вселенське православ'я: невирішені проблеми у контексті міжцерковних відносин» підготовлений на базі прочитаних у Національному університеті «Острозька академія» лекцій з курсу «Вселенське православ'я».

Посібник має на меті зорієнтувати студентів на поглиблене вивчення актуальних для сучасного православ'я проблем канонічності, автокефальності, Вселенського визнання. Поміщені у ньому тестові завдання та контрольні питання допоможуть студентам у підготовці до семінарських занять та складанні підсумкового заліку.

Для викладачів і студентів вищих світських навчальних закладів, богословських інститутів та семінарій.Канонічне право

Канонічне право: Навч. посіб./ За ред. С. І. Жилюка. Автори-упорядники: С. І. Жилюк, О. В. Іщук, М. М. Якубович. – Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2008. – 212 с.

У посібнику показано процес формування канону, висвітлено розуміння канонічного права у католицькій, православній і протестантській традиціях, виокремлено проблеми канонічного характеру в історії східного християнства.

Для студентів вищих навчальних закладів духовної і світської освіти.


Релігійна політика радянської влади на Житомирщині (у документах 1979-1991 рр.)

Релігійна політика радянської влади на Житомирщині (у документах 1979-1991 рр.): Збірник документів / Упорядник С. І. Жилюк. – Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2011. – 308 с.

У книзі вміщено документи і матеріали Державного архіву Житомирської області, які розкривають релігійну політику радянського режиму на Житомирщині, висвітлюють внутрішньопрофесійне становище православних, римо-католицьких, протестантських та іудейських громад (статистичні дані, фінансово-господарську діяльність, рівень релігійної активності населення та ін.).

Видання розраховане на фахівців, краєзнавців, викладачів, студентів і всіх тих, хто цікавиться історією рідною краю.