Головна » Фонди та колекції » Видавництво ОА » Ковальчук В. Б. Правосвідомість як фактор утвердження демократичних основ державного та суспільного ладу

Ковальчук В. Б. Правосвідомість як фактор утвердження демократичних основ державного та суспільного ладу

06.07.2018

Ковальчук В. Б. Правосвідомість як фактор утвердження демократичних основ державного та суспільного ладу

Ковальчук В. Б. Правосвідомість як фактор утвердження демократичних основ державного та суспільного ладу : монографія / В. Б. Ковальчук, І. О. Панчук. — Острог : Вид-во Національного університету «Острозька академія», 2016. — 212 с.

Монографія присвячена аналізу сутності правосвідомості та її впливу на суспільно-політичні процеси в державі і суспільстві, а також розкриттю особливостей формування громадянської правосвідомості. Дослідження містить аналіз правосвідомості як елементу правової системи держави та впливу цього явища на такі її складові як система права, правотворчість та правозастосування. У роботі визначено основні критерії оцінки правосвідомості кандидатів на посади в органах державної влади та суддівському корпусі. У монографії досліджено систему правових цінностей сучасного громадянського суспільства, а також розкрито значення правосвідомості як фактору утвердження активної громадянської позиції та охарактеризовано особливості правосвідомості в період демократичного транзиту. Визначено сутність зрілої правосвідомості та фактори, що впливають на її формування. З’ясовано роль правосвідомості в процесі легітимації державної влади і забезпеченні режиму законності та правопорядку. Монографія адресована науковцям, законодавцям, державним службовцям, викладачам, аспірантам, студентам правникам та всім, хто цікавиться проблемами теорії права та держави.